VOLCANO RED 2l

Kód: 5212
139 Kč
Na dotaz

Bioaktivní akvarijní substrát.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červený substrát, vulkanického původu. Granule jsou 2-5 mm velké, vysoce porézní. Na rozdíl od křemičitých písků substrát nesléhá a obsahuje dostatek kyslíků nezbytného pro kořeny rostlin a filtrační bakterie. Kořeny rostlin snadno prorůstají substrátem a berou si živiny ze dna. Lepší proudění vody zajišťuje navíc ve dně rovnoměrné rozložení živin a teploty.

Narozdíl od tzv. japonských substrátů (sušené obohacené jíly) neuvolňuje do vody nadbytečné  živiny. Není proto nutná extrémně částá výměna vody (2-3x týdně) v počátcích založení akvária  Sušené jíly navíc mají také tendenci intenzivně poutat látky rozpuštěné ve vodě. Tím se stává komplikovánější např. léčení ryb a hnojení rostlin, kdy je nutné nadlimitní hnojení hlavně draslíkem.

    Zrnitost: 2-5 mm
    Chemicky neutrální, obsahuje pouze stopová množství Fe, Mn (mmol/l)
    Substrát je porézní = nesléhá, dobře vede živiny a kyslík
    Perfektní pro zakořenění a růst rostlin
    Pórovitý substrát je ideální domov pro filtrační bakterie, které čistí vodu = zdravé a čisté prostředí pro ryby a rostliny
    100% přírodní
    Drží tvar - vhodný pro vytváření efektních hardscapů
    Nedrolí se
    Neuvolňuje do vody živiny - není nutná častá výměna vody
    Snadná manipulace

Použití

Substrát před použitím propereme. Volcano jako ryze přírodní produkt obsahuje i drobný lávový prach. Není ovšem vůbec nutné substrát vyprat zcela dočista. Volcano není úplně chemický inertní, obsahuje stopové prvky Fe a Mn. To je jedním z důvodů, proč v něm rostliny tak dobře rostou. Pokud substrát propereme jen zhruba a část lávového prachu v něm zůstane, vůbec to nevadí. Naopak, drobné částice jsou zdrojem okamžité výživy pro rostliny. Jen je nutné takto připravený substrát velmi opatrně a pomalu napouštět, viz. naše video Zakládání akvária.

Substrát VOLCANO RED Rataj neobsahuje živiny ani bakterie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: