AA1-Prodibio-BioDigest NEW FORMULA-1 ampulka - čistící bakterie

Kód: P0013
45 Kč
Skladem (37 ks)

9 KMENŮ BAKTERIÍ PRO VYVÁŽENÝ CYKLUS DUSÍKU VE VAŠEM AKVÁRIU

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIODIGEST NEW FORMULA

9 KMENŮ BAKTERIÍ PRO VYVÁŽENÝ CYKLUS DUSÍKU VE VAŠEM AKVÁRIU

 

Dokonce i vynikající věci lze vylepšit, a proto Prodibio BioDigest nyní přichází s novým vylepšeným receptem. S tímto modifikovaným složením vybraných bakteriálních kmenů poskytnete akváriu vše, co potřebuje pro optimální biologickou filtraci. Použitím produktu Prodibio BioDigest vytvoříte ideální základ pro velkolepé korály v akváriu s mořskou vodou i pro svěží růst rostlin ve sladkovodní nádrži a pro zdravé ryby a měkkýše v obou typech nádrží.

Účinnost produktu biologické filtrace nezávisí na množství bakterií, které obsahuje. Důležitá je schopnost bakterií účinně pracovat s kmeny jiných druhů bakterií. Prodibio BioDigest obsahuje pouze nejúčinnější bakteriální kmeny schopné rozkládat škodlivé látky ve vašem akváriu a vzájemně se doplňovat. Tyto bakteriální kmeny společně tvoří základ pro čistou vodu, zdravé korály a ryby a svěží rostliny.

  • Úplně štěpí řetězec dusíku
  • Zajišťuje čistě biologickou filtraci
  • Obsahuje všechny požadované kmeny bakterií
  • Účinně odstraňuje organický odpad v akváriu
  • Účinně zabraňuje řasám
  • Snadné a spolehlivé dávkování díky ampulím
  • Vhodné pro nádrže se sladkou a mořskou vodou
  • Celý dusíkový řetězec je úplně rozložen

Amoniak - první etapa dusíkového řetězce - je vylučován rybami pomocí žaber nebo je produkován, když hnije mrtvá biomasa (části rostlin, zbytky krmiva atd.). Prodibio BioDigest převádí amonium na dusitan, který se pak stává dusičnanem a nakonec dusíkem.  Dusík je uvolňován do vzduchu přes vodní hladinu. Při pravidelném používání budete mít zdravější akvárium, protože znečišťující látky zmizely, a budete si užívat čistou vodu, která bude čirá a akvárium skvěle prospívá.

Zahrnuty jsou všechny bakteriální kmeny nezbytné pro biologickou filtraci

Prodibio BioDigest je vysoce koncentrovaný a obsahuje přibližně 20 miliard bakterií v malé ampulce. Všechny nitrifikační a heterotrofní bakterie (včetně Nitrobacter winogradskyi a Paracoccus denitrificans) potřebné pro komplexní biologickou filtraci v akváriu jsou bez výjimky obsaženy a byly pečlivě vybrány z hlediska jejich účinnosti. Nitrifikační bakterie v interakci s heterotrofními bakteriemi zajišťují úplné štěpení dusíkového řetězce a významně přispívají k denitrifikaci.

Účinně odstraňujte organický odpad v akváriu.

 

Zabraňte řasám bez omezení živin

Nitrifikační a heterotrofní bakterie ruku v ruce čistí nádrž a vodu a snižují dusičnany a fosfáty. Tímto způsobem účinně brání růstu řas, aniž by omezovaly živiny obsažené ve vodě.

Některé bakteriální kmeny v přípravku Prodibio BioDigest mohou používat kyslík k vytvoření enzymů, které snižují dusičnan přítomný ve vodě. To účinně působí proti přebytku organismů způsobujících onemocnění. Použití nebiologických filtračních médií s sebou nese riziko, že důležité živiny nebudou přítomny v požadovaných množstvích. Toto riziko vylučuje přirozená rovnováha bakteriálních kmenů v přípravku Prodibio BioDigest.

Lahve nebo dózy s bakteriálními přípravky se často otevírají a uzavírají několikrát. Tak je možná kontaminace například kontaktem  obsahu s kyslíkem. U přípravku Prodibio BioDigest to není možné, protože skleněné zatavené ampulky jsou naplněny dusíkovou atmosférou. To zaručuje velmi vysokou skladovatelnost bez ztráty kvality. Roztok je čerstvý jako první den a účinně se zabrání jakékoli formě kontaminace nebo smíchání. Vzhledem k přesnému dávkování je toto řešení velmi hospodárné.

Dávkování:

1 ampule BioDigest každých 15 dní

  1. účinnost přípravku Prodibio BioDigest je nejvyšší v prvních dvou týdnech po jeho zavedení do akvária. Pokud si přejete urychlit proces čištění, není nutné zvyšovat dávku, ale doporučuje se produkt používat častěji.
  2. v důsledku výroby a přepravy může na dně zásobníků dojít k přirozené sedimentaci. Protřepáním ampulky před použitím se tento nános uvolní a obsah bude mírně mléčný. Po otevření lahvičky se uvolní zřetelný zápach.

Uložení na dně lahvičky i uvolněný zápach splňují vysoké požadavky na kvalitu a nejsou důvodem k obavám.

Biodigest je obzvláště účinný v prvních dvou týdnech. Nitrifikační bakterie mohou být časem ovlivňovány a redukovány jinými kmeny a proto je důležitá aplikace Biodigest každých 14 dní.

Dávkování : 1 ampulka na 200 l vody 1 x za 14 dní,  

   u zaběhlého funkčního akvária postačí jako udržovací dávka 1 ampulka na 500-1000 litrů každý týden.

pro nanoakvária – šarže NANO – 1 ampulka/60 l/ 14 dní,

1 velká ampulka na 2000 l vody/14 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: